Οκτ

Ας Κινηθούμε

Posted By :
Comments : 0

“Ας κινηθούμε”… το φετινό σύνθημα της ημέρας… Σύμμαχος ο ιδανικός καιρό…κινηθήκαμε πολύ… μέσα από άψογα οργανωμένες δράσεις!!!
Η ημέρα μας ξεκίνησε με ενημέρωση για τη θεραπευτική Ιππασία από τις κ.Σάρα Ανετοπουλου και Χριστίνα Φίλερη του Ιππικού Ομίλου Ιπ.Ο.Τ.Ι.Σ.
Στη συνέχεια χωριστήκαμε σε 4 ομάδες και περάσαμε από 4 σταθμούς με Μουσικοκινητικά Παιχνίδια – Καθιστό Βόλεϊ – Σκυταλοδρομίες και παιχνίδια συνεργασίας και Ζωγραφική σε τοίχο… Και επειδή κινηθήκαμε πολύ… διατάσεις και τεχνικές χαλάρωσης από την ψυχολόγο μας… μας επανέφεραν…
Ομάδες μαθητών του συστεγαζόμενου 4ου Γυμνασίου Ν. Ιωνίας συμμετείχαν στις δράσεις μας… Πάντα χαιρόμαστε να κάνουμε πράγματα μαζί!!!
Οι εκπλήξεις δεν έλειψαν φυσικά… Γενέθλια στο σχολείο με τούρτα έκπληξη από το εργαστήριο μαγειρικής για τις εορτάζουσες εκπαιδευτικούς του σχολείου… και φυσικά τραγούδι και χορός… γιατί αυτό δεν λείπει ποτέ… όση και αν είναι η κούραση!!!
Μια γεμάτη ημέρα από αυτές που πάντα χαιρόμαστε… όση και αν είναι η κούραση… Γιατί τα χαμογελαστά υπέροχα πρόσωπα των μαθητών μας είναι η μόνη ανταμοιβή μας… Το μόνο που μας στενοχωρεί είναι η απουσία κάποιων μαθητών μας για τον γνωστό λόγο μετακίνησης!!! Θα περάσουν τα δύσκολα και θα έρθουν και πάλι πολλές υπέροχες δημιουργικές ημέρες με όλους μαζί!!!