Απρ

Δραστηριότητες για το Πάσχα

Posted By :
Comments : 0

Την Παρασκευή 7/04/2017 σε συνεργασία με το 4ο Γυμνάσιο Ν. Ιωνίας πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας Ευχέλαιο. Ο Πατήρ Ιωάννης του Ι.Ν Αγίου Ανδρέα Φυτόκου πάντα πρόθυμος και κοντά μας τέλεσε το μυστήριο για ακόμη μία φορά. Είναι ιδιαίτερη και ξεχωριστή χαρά η παρουσία του δικού μας παπα-Γιάννη στο σχολείο. Ο τρόπος προσέγγισης των μαθητών είναι αυτό που τον κάνει πάντα αγαπητό και ξεχωριστό για όλους μας!

Και λίγο πριν αποχαιρετιστούμε για τις διακοπές του Πάσχα? μιλήσαμε και όχι μόνο? για τις Άγιες ημέρες που έρχονται? για την Μεγάλη Εβδομάδα και το Πάσχα? Οι βιωματικές δράσεις? οι ύμνοι? τα δρώμενα προετοίμασαν με τον καλύτερο τρόπο τους μαθητές μας!

Αποχαιρετιστήκαμε με ένα υπέροχο σακουλάκι φτιαγμένο με μεράκι στα πλαίσια της εργοθεραπείας? γεμάτο με καλούδια των εργαστηρίων μας? Όλα φτιαγμένα από τους μαθητές μας με την βοήθεια των εκπαιδευτικών των εργαστηρίων και όχι μόνο!!!

Ανανεώσαμε το ραντεβού μας για τη Δευτέρα 24 Απριλίου? ξεκούραστοι, γεμάτοι ενέργεια για καινούριες δράσεις!!!