Απρ

ΕΠΑΛ Βελεστίνου

Posted By :
Comments : 0

Την Τετάρτη 20/4/2016 στo πλαίσιο του προγράμματος Κοινωνικής Ένταξης οι μαθητές μετακινήθηκαν με μεταφορικά μέσα και επισκέφτηκαν το Επαγγελματικό Λύκειο (ΕΠΑ.Λ.) Βελεστίνου.

Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία:

·        Να μετακινηθούν με το υπεραστικό  ΚΤΕΛ Βόλου και  το τρένο της ΤΡΑΙΝΟΣΕ

·        Να γνωρίσουν τη διαδικασία έκδοσης εισιτηρίου

·        Να απολαύσουν τη διαδρομή με το τρένο

·        Να επισκεφτούν και να ξεναγηθούν στην ολοκαίνουργια σχολική μονάδα του ΕΠΑ.Λ Βελεστίνου  και να θαυμάσουν ένα υπερσύχρονο σχολείο πραγματικό στολίδι?

·        Να γνωρίσουν μαθητές του ΕΠΑ.Λ Βελεστίνου  να μιλήσουν , να ανταλλάξουν  σκέψεις, εμπειρίες και προβληματισμούς

·        Να ενημερωθούν για τα  εργαστήρια και τις ειδικότητες  που λειτουργούν στο ΕΠΑ.Λ

·        Να  επισκεφτούν  την έκθεση προϊόντων  των μαθητών  στον πεζόδρομο του Βελεστίνου.

Ενθουσιασμένοι όλοι από την επίσκεψη προσκαλέσαμε   τους μαθητές του ΕΠΑ.Λ. Βελεστίνου να μας επισκεφτούν στο Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Βόλου. Προτείναμε μελλοντικά να έχουμε και άλλες  κοινές δράσεις!

Ήταν μία υπέροχη ημέρα  γεμάτη ξεχωριστές  εμπειρίες?