Μαρ

Εθελοντική αιμοδοσία

Posted By :
Comments : 0

Από εκείνες τις ημέρες που σε κάνουν να νιώθεις γεμάτος!!!
Ο απολογισμός ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ… 29 μονάδες αίματος σε ένα πρωινό με μία ασταμάτητη προσέλευση… και αιμοδότες που δεν πρόλαβαν να δώσουν αίμα λόγω έλλειψης χρόνου!!! ?? Το σημαντικότερο… καταφέραμε να προσελκύσουμε νέους αιμοδότες που ελπίζουμε να το επαναλαμβάνουν σε τακτά χρονικά διαστήματα… Όσοι δεν προλάβαμε πολύ σύντομα θα περάσουμε από την αιμοδοσία του νοσοκομείου!!!
Μία ουσιαστική δράση των συλλόγων γονέων και προσωπικού των δύο συστεγαζόμενων σχολείων με σημαντικό αποτέλεσμα!!!
Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και Πασχόντων από Μεσογειακή Αναιμία που ήταν μαζί μας για την εξαιρετική ενημέρωση στους μαθητές των δύο σχολείων.
Ευχαριστούμε την υπεύθυνη σχολικών δραστηριοτήτων της ΔΔΕ Μαγνησίας Sofi Kantaraki και την Αντιδήμαρχο Κοινωνικής Αλληλεγγύης Natasa Morfogianni που ήρθαν να στηρίξουν την προσπάθειά μας.  Ευχαριστούμε όλους τους εθελοντές αιμοδότες που χρειάστηκε να περιμένουν με υπομονή! Γέμισε αισιοδοξία και θετικη ενεργεια η αυλή μας