Μάι

Ηλιοτρόπια

Posted By :
Comments : 0

Την Τετάρτη 11/5/2016 στo πλαίσιo του προγράμματος Κοινωνικής Ένταξης οι μαθητές επισκέφτηκαν τον ανθοκομικό συνεταιρισμό ατόμων με αναπηρία (ΑμεΑ) του Δήμου Βόλου ?Ηλιοτρόπια?. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία:

·       Να γνωρίσουν τα μέλη του συνεταιρισμού

·       Να ενημερωθούν από τους ίδιους για τη δουλειά που κάνουν

·       Να φυτέψουν όλοι μαζί αρωματικά φυτά

·       Να ενημερωθούν για τις ιδιότητες των αρωματικών φυτών και  να επισκεφτούν  τον χώρο όπου τα καλλιεργούν

Oι μαθητές μας έδειξαν χαρά και ζωηρό ενδιαφέρον για τα ζώα που υπήρχαν στο χώρο και ιδιαίτερα για τις όμορφες χήνες! Και όπως πάντα οι ωραίες επισκέψεις έχουν μουσική και χορό! Όλοι μαζί τραγουδήσαμε  και χορέψαμε και ανανεώσαμε το ραντεβού  μας σε επόμενη δράση?

Η μετακίνηση των μαθητών μας έγινε με το Mr van taxi 9seater Volos του  κ. Μπαΐλα Δημήτρη που τον ευχαριστούμε για ακόμη μία φορά για την όλη διευκόλυνση που κάθε φορά μας παρέχει.