Μάι

Ημερίδα Στίβου

Posted By :
Comments : 0

Την Παρασκευή 19/05/2016 με σύμμαχο τον καλό καιρό? περάσαμε ένα υπέροχο αθλητικό πρωινό? στο Πανθεσσαλικό Στάδιο? Φέτος η χαρά μας μεγαλύτερη? αθληθήκαμε παρέα με το Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο ? Λύκειο? Μια ημέρα άθλησης? παιχνιδιού  και άψογη συνεργασίας των δύο σχολείων!!!

Οι καθηγητές  Φυσικής Αγωγής των δύο σχολείων και η φυσιοθεραπεύτριά μας διοργάνωσαν για ακόμη μία χρονιά την «ΗΜΕΡΑ ΣΤΙΒΟΥ». Μικροί και μεγάλοι είχαμε την ευκαιρία να εκπαιδευτούμε και να συναγωνιστούμε  σε αγωνίσματα του στίβου? ακόντιο, σφαίρα, μήκος, τρέξιμο, σκυταλοδρομίες? και να χαρούμε παιχνίδια? να χορέψουμε? να τραγουδήσουμε?

Η όλη διοργάνωση άψογη? μας έδωσε τη δυνατότητα να το ευχαριστηθούμε για ακόμη μια χρονιά με το παραπάνω!!!  Η αγωνιστικότητα? η καλή διάθεση? τα χαμόγελα? περίσσεψαν?

Ευχαριστούμε τον υπεύθυνο του Πανθεσσαλικού Σταδίου και της εταιρίας «Ολυμπιακά Ακίνητα» κ. Τάσο Μιλάνο για την διευκόλυνση που μας παρέχει κάθε φορά που του το ζητάμε?

Και του χρόνου να είμαστε γεροί? με όμορφες συνεργασίες των δύο σχολείων!!!