Μαρ

Το άδειο σχολείο μας…

Posted By :
Comments : 0

Ένα σχολείο πεντακάθαρο… ένα σχολείο τακτοποιημένο όσο ποτέ… αλλά ένα σχολείο άδειο…χωρίς τις φωνούλες σας… τα γέλια… τα τραγούδια… τις φωνές μας… τα μαλώματα μας!!!
Δεν είναι ωραίο το σχολείο άδειο… είναι κρύο και μοναχικό… ???
Γιαυτό κάντε μας τη χάρη αγαπημένα μας παιδιά…???????? να έχετε υπομονή… ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ…??????????????? δεν ζητούμε βόλτες… είμαστε χαμογελαστοί… παίζουμε… τραγουδάμε… κάνουμε χειροτεχνίες… βοηθάμε στις δουλειές…φροντίζουμε τα λουλούδια… ακούμε μουσική… μαγειρεύουμε… κάνουμε γυμναστική… δείχνουμε σε όλη την οικογένεια πόσα πολλά μαθαίνουμε στο σχολείο… Και πάνω από όλα προσέχουμε πολύ!!! ????
Θέλουμε όλοι τόσο πολύ γρήγορα να γυρίσουμε πίσω! Δεν είναι ωραίο το σχολείο μας χωρίς όλους εμάς!!! Δείτε το και μόνοι σας… Πάμε μια βόλτα στο άδειο σχολείο μας!!! ??
Μ Ε Ν Ο Υ Μ Ε Σ Π Ι Τ Ι ….
για να γυρίσουμε όλοι γεροί πάλι γρήγορα πίσω!!!