Σεπ

Το σχολείο των ονείρων μας

Posted By :
Comments : 0
Το σχολείο των ονείρων μας… αλλά αν δεν ονειρευτείς… δεν διεκδικείς και δεν πετυχαίνεις… Όνειρο ήταν και το λεωφορείο μας πριν λίγα χρόνια…
Κτίρια που αξίζουν να φοιτούν οι μαθητές μας, όχι για να καμαρώνουμε και να κάνουμε τη ζωή μας πιο εύκολη όπως δυστυχώς κάποιοι νομίζουν… αλλά γιατί οι σχολικές μονάδες ΕΑΕ πρέπει να πληρούν τις προδιαγραφές εκείνες που διευκολύνουν την εκπαίδευση των μαθητών μας μέσα σε ήρεμο, ασφαλές και καθολικά προσβάσιμο περιβάλλον!
Όταν οι αρμόδιοι το καταλάβουν η εκπαίδευση των μαθητών με αναπηρία θα περάσει σε άλλη διάσταση!
Καλοστέριωτο το νέο σας σχολείο!!! Ευχόμαστε να αποτελέσει έναν υπέροχο χώρο εκπαίδευσης και δημιουργίας για όλους σας!!!
Ζηλεύουμε πολύ και ελπίζουμε σύντομα και άλλα νέα σύγχρονα κτίρια ΕΑΕ να κοσμήσουν την Περιφέρεια Θεσσαλίας!!!
Στη Λάρισα το πιο σύγχρονο ειδικό σχολείο για την ανάπτυξη δεξιοτήτων παιδιών με αναπηρίες