Νοέ

Μια ξεχωριστή εμπειρία στο 10ο Νηπιαγωγείο Ν. Ιωνίας Βόλου!

Posted By :
Comments : 0

Μια ξεχωριστή εμπειρία!!! που τα τερτίπια του καιρού δεν κατάφεραν να τη χαλάσουν!!!

Πώς να αντισταθείς σε μία τόσο γλυκιά πρόσκληση από τις υπέροχες μικρές φατσούλες του 10ου Νηπιαγωγείου Ν. Ιωνίας!!!

Οι εκπαιδευτικοί Αφροδίτη Μεργιαλή και Όλγα Μαντζουράνη… ετοίμασαν παιχνίδια… η Άρτεμις Μόσιου υγιεινά κεράσματά στο εργαστήριο μαγειρικής και με μία ομάδα μαθητών ξεκινήσαμε με μεγάλο κέφι να συναντήσουμε τους μικρούς νέους φίλους μας!!! Γνωριστήκαμε… παίξαμε πολύ… γελάσαμε…αλληλεπιδράσαμε… χαρήκαμε και εντυπωσιαστήκαμε από το υπέροχο λαογραφικό μουσείο του νηπιαγωγείου!!! Ευχάριστη έκπληξη η πρόσκληση του διευθυντή του συστεγαζόμενου 7ου δημοτικού σχολείου Ν. Ιωνίας σε μια παράσταση θεάτρου σκιών!!!

Ευχαριστούμε θερμά τη διευθύντρια του νηπιαγωγείου Ελένη Καραδήμου και όλες τις νηπιαγωγούς για την πρόσκληση!!!

Πάνω από όλα όμως ευχαριστούμε τους χαμογελαστούς μικρούς μας φίλους για τις υπέροχες στιγμές και τις πανέμορφες καρδιές που μας χάρισαν!!! ❤️❤️❤️ Υποσχόμαστε πώς είναι μόνο η αρχή για πολλές κοινές δράσεις… οι μαθητές μας επέστρεψαν ενθουσιασμένοι με την ερώτηση… πότε θα ξαναβρεθούμε;;; Πώς να αρνηθείς;;; 🥰🥰🥰