Δεκ

3 Δεκεμβρίου… Παγκόσμια ημέρα ατόμων με αναπηρία!!!

Posted By :
Comments : 0

Είμαστε εδώ και είμαστε ορατοί!!! Αισθανόμαστε… παίζουμε… γελάμε… κλαίμε… μαθαίνουμε… αλληλοεπιδρούμε… αντιμετωπίζουμε δυσκολίες όπως όλοι!!! Η διαφορετικότητα υπάρχει παντού… Αποδεχόμαστε τον διπλανό μας όπως είναι σε έναν κόσμο που δεν αποδέχεται εύκολα τη διαφορετικότητα και προχωράμε!!!

Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου μια ημέρα χαράς, γνωριμίας και ενημέρωσης στην πλατεία Αγίου Νικολάου με όμορφες δράσεις και ακόμη πιο όμορφη αλληλεπίδραση με όσους μας πλησίασαν να μας γνωρίσουν, μαζί με το Μουσικό Σχολείο Βόλου, το ΕΝΕΕΓΥ-Λ Ν. Ιωνίας, το 4ο Γυμνάσιο Ν. Ιωνίας – το 2ο Ειδικό Δημοτικό Βόλου – το 1ο Πειραματικό Γυμνάσιο Ν. Ιωνίας και το ΚΔΑΠμεΑ. Όλοι βάλαμε το λιθαράκι μας με βιωματικές και αθλητικές δράσεις, καλλιτεχνικές δημιουργίες, τραγούδια από τη χορωδία μας, χορό, ξεσηκωτικό υπέροχο “Body percussion” από το σχήμα του αγαπημένου Μουσικού Σχολείου με συντονιστή εκπαιδευτικό τον κ. Βασιλειάδη και γεμίσαμε χαμόγελα και αισιοδοξία την πλατεία Αγίου Νικολάου!!!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους υπέροχους εθελοντές φοιτητές SEDACTIONS του ΠΤΕΑ- Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας που για ακόμη μια φορά είναι δίπλα μας. Χριστίνα Ρούση ευχαριστούμε!!! Vasilis Iliopoulos πόσα ευχαριστώ να πούμε για άλλη μια φορά!!! Η Λέσχη Ειδικών Δυνάμεων πάντα δίπλα μας σε κάθε δράση μας διδάσκει εθελοντισμό σ’ αυτήν την πόλη!!!

Ευχαριστούμε τη Σύμβουλο Εκπαίδευσης Ειδικής Αγωγής & Ενταξιακής Εκπαίδευσης Μαγνησίας κ. Κουκουρίκη Ευαγγελία για την παρουσία της στην εκδήλωσή μας.

Σας ευχαριστούμε όλους για τη συμμετοχή και τα υπέροχα χαμόγελα.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ 365 ΗΜΕΡΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ!!!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΡΑΤΟΙ!!!

ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ!!!

Αποδεχτείτε τη δική μας διαφορετικότητα με τον ίδιο απλό τρόπο που αποδεχόμαστε τη δική σας!!!

Ανανεώνουμε το ραντεβού μας καθημερινά!!! όχι σε 364 ημέρες πάλι!!!