Απρ
2021

Το αίμα δεν πωλείται… Το αίμα δεν αγοράζεται… Το αίμα δεν φτιάχνεται… Το αίμα, χαρίζεται!!!

Posted By :
Comments : 0
22 μονάδες αίμα ο σημερινός απολογισμός!!! Με μία ροή διαρκή συναδέλφων, γονέων, φίλων, συμπολιτών και με τη συμμετοχή και της δημοτικής αστυνομίας (Νατάσα Μορφογιάννη ευχαριστούμε!!). Νότες αισιοδοξίας σε ημέρες δύσκολες!!! Νέοι συνάδελφοι ακτίδα δύναμης… νέοι αιμοδότες που ελπίζουμε η σημερινή ημέρα να τους κάνει τακτικούς εθελοντές!!! Μέσα σε ένα ασφαλές και ευχάριστο περιβάλλον τους υποδεχτήκαμε.
22 μονάδες αίμα με πολλή αγάπη από την οικογένεια του ΕΕΕΕΚ Βόλου στο Σύλλογο Γονέων και Πασχόντων Μεσογειακής Αναιμίας για τις πάγιες και διαρκείς ανάγκες τους!!!
Μια άψογη συνεργασία και συνδιοργάνωση για άλλη μία φορά!!! Να είστε γεροί όμορφες δράσεις να οργανώνουμε!!! Ευχαριστούμε για την υπέροχη συνεργασία την Αιμοδοσια Βολου! Είναι χαρά μας να σας έχουμε στο σχολείο μας!
Υπέροχα τα σνακ για τους αιμοδότες από το εργαστήριο Μαγειρικής!!! Οι μαθητές μας συμμετείχαν για άλλη μια φορά με τον δικό τους ξεχωριστό τρόπο!!! 👏🥰👏
Ευχαριστούμε και τους φίλους μας που αν και αίμα δεν μπορούσαν να δώσουν, πέρασαν να μας ευχηθούν και να δηλώσουν για ακόμη μία φορά ότι μας σκέφτονται (Ράνια Καρανικόλα, Ελένη Παπαθανασίου, Δήμητρα Κολτσιδοπούλου ευχαριστούμε!!!).
Βούλα Νάντζιου… πάμε για άλλα!!! Είμαστε πραγματικά εξαιρετικά υπερήφανοι που στο προσωπικό του σχολείου μας έχουμε τόσους πολλούς αιμοδότες… έχουμε χρωστούμενα… ❤❤
Και αν σήμερα δεν τα καταφέρατε να έρθετε στη δική μας αιμοδοσία… μην το αμελήσετε!!! Είναι χρέος μας από άνθρωπο σε άνθρωπο!!! ❤❤❤