Δεκ
2023

Η ομάδα του προγράμματος κοινωνικής ένταξης….στο θεματικό πάρκο του Δήμου Βόλου.

Posted By :
Comments : 0

Την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου, η ομάδα του προγράμματος κοινωνικής ένταξης, επισκέφτηκε το γιορτινό θεματικό πάρκο του Δήμου Βόλου. Οι μαθητές, φωτογραφήθηκαν στις Χριστουγεννιάτικες πρωτότυπες τρισδιάστατες κατασκευές, άκουσαν τις ιστορίες που τους αφηγήθηκαν τα ξωτικά, κάνανε μαζί τους μαγικά, με καπέλα και μαντίλια και μεταφέρθηκαν έτσι στον μαγικό τους κόσμο. 🧙‍♀️🎄🧙‍♂️🧝‍♂️ Μέρος των δράσεων, ήταν ο χορός μαζί τους, κάτι που χαροποίησε ιδιαίτερα τους μαθητές. Επίσης, τα μαγικά σκιαγραφημένα βιβλία που παίρνανε μορφή από τις επιθυμίες των παιδιών, τους γέμισαν χαρά και χαμόγελα.

Τα εορταστικά φόντα στήθηκαν στην αυλή του πάρκου και οι εικόνες και οι φωτογραφίες για κοινοποίηση μέσα από τα social media, δώσανε το μήνυμα ότι ταξιδεύουν αστραπιαία μέσα από το διαδίκτυο, όπως και ότι τα selfie museum, αποτελούν πλέον τη νέα απόλυτη σύγχρονη τάση για παιδιά, νέους και ενήλικες επισκέπτες θεματικών χώρων. Μία διαφορετική… ξεχωριστή εμπειρία νέων δεδομένων!!! 🎅🎄🎄

ένων!!! 🎅🎄🎄