Μαρ
2023

Τα καταφέραμε να βρεθούμε στον χώρο του σχολείου μας με τους μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου του Γυμνασίου Βελεστίνου!!!

Posted By :
Comments : 0

Μετά από πολλές αναβολές και αναποδιές… και επειδή η θετική διάθεση ήταν δεδομένη… τα καταφέραμε να βρεθούμε στον χώρο του σχολείου μας με τους μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου του Γυμνασίου Βελεστίνου!!! Μία ημέρα δημιουργική με χαμόγελα, συνεργασία, νέες φιλίες και αισιοδοξία… Κάπως έτσι αλλάζει η κουλτούρα… κάπως έτσι γνωρίζεις την πραγματικότητα!!! Πάντα ανοικτό το σχολείο μας σε συνεργασίες. Εξαιρετικοί οι νέοι μας φίλοι με δάκρυα τους αποχωρίστηκαν κάποιοι μαθητές μας… εξαιρετικά φιλόξενα όμως και τα παιδιά μας!!! Δράσεις βιωματικές στα εργαστήριά μας… καλλιτεχνικές γεμάτες φαντασία δημιουργίες… αθλητικά παιχνίδια και όχι μόνο… μουσική χορός και ανταλλαγή δώρων έκαναν την ημέρα όλων μας ξεχωριστή γεμάτη ελπίδα για ένα καλύτερο αύριο συμπερίληψης!!! Σας ευχαριστούμε και σας περιμένουμε ξανά.