Οκτ

Κολύμβηση

Posted By :
Comments : 0

Για 8η χρονιά και παρά τις δυσκολίες και τις αντίξοες συνθήκες… ξεκινήσαμε σήμερα το πρόγραμμα εκμάθησης κολύμβησης  στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου Βασίλης Πολυμερος. Από τα προγράμματα που λατρεύουν οι μαθητές μας και οι μεγαλύτεροι ζηλεύουμε…? Τα οφέλη πολλαπλά και φανερά… κάθε χρόνο και καλύτεροι υπό την καθοδήγηση φέτος των καθηγητριών μας Φ. Αγωγής Όλγας Μαντζουράνη και Αφροδίτης Μεργιαλή. Σημαντική βοήθεια από τις συναδέλφους του Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού του σχολείου μας που εκ περιτροπής συμμετέχουν και εδώ!!!!!!

Ευχαριστούμε θερμά τον Δημοτικό Οργανισμό Πολιτισμού?Αθλητισμού Δήμου Βόλου για την παραχώρηση του κολυμβητηρίου, τη Λέσχη Ειδικών Δυνάμεων για τους εθελοντές ναυαγοσώστες που με μεγάλη προθυμία κάθε Τρίτη θα είναι μαζί μας και φυσικά την Ιερά Μητρόπολη Δημητριάδος & Αλμυρού για την παραχώρηση του λεωφορείου για τις μετακινήσεις μας… Christos Karkalias… δεν θα γλιτώσεις εύκολα από εμάς… μέχρι να λύσουμε τα διαδικαστικά του δικού μας λεωφορείου πάλι παρέα κάθε Τρίτη… Ευχαριστούμε!!!

Μακάρι να υπήρχε η δυνατότητα και η πρόβλεψη να μπορούσαν ακόμη περισσότεροι μαθητές μας να συμμετέχουν… ακόμη πιο πολλές ημέρες την εβδομάδα.