Απρ

Διδάσκοντας τον εθελοντισμό με λαμπάδες στη Φιλοζωική Ομάδα Βόλου!

Posted By :
Comments : 0

Την Τρίτη 23 Απριλίου 2024 στα πλαίσια του σχεδίου δράσης “Διδάσκοντας τον εθελοντισμό” με υπεύθυνους τους Μαρία Σχοινά (συντονίστρια) Τίλντα Αβδελά, Σταυρούλα Γιαννουσά, Βάσω Ζαρκάδα, Γιώργος Αλμπανούδης και της ομάδας “Παρέα για την Αλλαγή: Συμμετοχή σε Εθελοντικά Προγράμματα”, ομάδα μαθητών του σχολείου συναντήθηκαν με την Φιλοζωική Ομάδα Βόλου και την Magda Sousouri. Οι μαθητές μας ετοίμασαν λαμπάδες στο εργαστήριο κεραμικής, με θέμα τα ζωάκια, και σήμερα τις παραδώσαμε με σκοπό να στηρίξουμε το παζάρι που ετοιμάζει η Φιλοζωική Ομάδα Βόλου. Ήταν μια ημέρα γεμάτη ενέργεια και ενθουσιασμό, που συνεχίστηκε με ένα γλυκό ραντεβού για σοκολάτα και χυμό. Αυτή η εμπειρία μας ενώνει ακόμα περισσότερο και μας εμπνέει να συνεχίσουμε να δίνουμε το καλύτερό μας για την κοινότητά μας. 🌟🐾 Ευχαριστούμε την Ευθυμια Συροπουλου που ήταν μαζί μας σε αυτήν τη δράση.