Νοέ

Μικροί και μεγάλοι γεωπόνοι σε πλήρη δράση!!!

Posted By :
Comments : 0
Ακούραστοι… ασταμάτητοι.. χαμογελαστοί.. με απίστευτη ενέργεια… δεν τους προλαβαίνουμε από την αρχή της σχολικής χρονιάς!!! Στα πλαίσια του εργαστηρίου πλήθος εργασιών εντός του σχολικού χώρου του θερμοκηπίου μας αλλά και του περιβάλλοντα χώρου… Εργασία και χαρά σε καθημερινή βάση… προτεοιμασία θερμοκηπίου… παρτέρια … δέντρα και λουλούδια πλήρως φροντισμένα!!!
Στα πλαίσια της πρακτικής άσκησης του εργαστηρίου οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης κάνουν θαύματα!!! Σύμμαχος το σχολικό μας λεωφορείο… δίνει πλέον τη δυνατότητα να μετακινούμαστε σε σημεία της πόλης που ήταν ανέφικτο τα προηγούμενα έτη!!! Μετακίνηση για ένταξη… και γίνεται πλέον πράξη!!! Το πάρκο της γειτονιάς που χρόνια τώρα φροντίζουμε… Μελισσιάτικα… Άγιος Ονούφριος… Ευαγγελίστρια… Άγιος Νεκτάριος… από παντού περάσανε και όχι μία φορά… και συνεχίζουν με την ίδια όρεξη όσο και όταν ο καιρός το επιτρέπει τηρώντας πάντα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας! Βοηθάμε με προθυμία όπου μπορούμε για να εξασκηθούμε και να μπορέσουμε να αποκτήσουμε στο μέγιστο δεξιότητες που θα μας επιτρέψουν και την επαγγελματική μας ένταξη μελλοντικά!!! Συνεχίζουμε!!! (18/10/2020)