Νοέ

Αν και βρισκόμαστε στο σχολείο, κάθε Παρασκευή…”Πάμε Σινεμά”!!

Posted By :
Comments : 0
Από σήμερα 23/10/2020 και κάθε Παρασκευή τις δύο τελευταίες ώρες… πάμε σινεμά!!! στο σχολείο μας!!! Απολαμβάνουμε προσεγμένες ταινίες και μεθοδικά εισάγουμε τους μαθητές μας στο χώρο του κινηματογράφου. Σκοπός μας να εξιτάρουμε τη φαντασία τους, να χαρούμε, να γελάσουμε, να μάθουμε, να έχουμε νέα ερεθίσματα, να αναπτύξουμε την ενσυναίσθησή τους.
Ένα πρόγραμμα ολοκληρωμένο με διαθεματική προσέγγιση… κόψαμε εισιτήριο… “πληρώσαμε” και πήραμε τα ρέστα μας… καθίσαμε προσεκτικά στις θέσεις μας τηρώντας τις απαραίτητες αποστάσεις… κεραστήκαμε ποπ κορν που το εργαστήριο της μαγειρικής μας ετοίμασε (ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!!!)… απολαύσαμε την ταινία “ΚΟΥΜΠΑ – ΜΙΑ ΖΕΒΡΑ ΜΑΙ ΜΙΣΗ)… και πήραμε και δουλειά για το σπίτι!!!
Κάθε εβδομάδα και άλλη ομάδα… κάθε εβδομάδα και άλλη ταινία!!!
Το απολαύσαμε!!!

Υπεύθυνοι του προγράμματος Μπαρακλιλή Αναστασία – Καθηγήτρια Πληροφορικής, Τσιμιτάκη Ευφημία – Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό (23/10/2020)