Μαρ

Τσικνοπέμπτη

Posted By :
Comments : 0

Για ακόμη μία χρονιά τιμήσαμε το έθιμο όπως έπρεπε!

Οι  προετοιμασίες είχαν ξεκινήσει τις προηγούμενες ημέρες στο εργαστήριο μαγειρικής ζαχαροπλαστικής τουριστικών επαγγελμάτων.

Τα κάρβουνα? οι ψησταριές?τα σουβλάκια μας ευγενική χορηγία για ακόμη μία χρονιά από την «ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΕΡΣΙΑΝΗ»? τα συνοδευτικά? φοβερά σουτζουκάκια που οι μαθητές μας έφτιαξαν στη Λέσχη Αξιωματικών Φρουράς Βόλου? οι σαλάτες με υπέροχα μαρούλια από τη γεωπονία μας? οι υπέροχοι λουκουμάδες και όχι μόνο? όλα ετοιμάστηκαν με κέφι και πολύ μεράκι με την συμμετοχή όλων μας.

Η ημέρα μας ξεκίνησε με αναφορές στα έθιμα της αποκριάς και συνεχίστηκε με ψήσιμο στην ηλιόλουστη αυλή μας!!!

Φάγαμε ? χορέψαμε? τραγουδήσαμε  με τη συνοδεία ζωντανής μουσικής  από μαθητές και εκπαιδευτικούς του σχολείου μας!!!

Ήταν μία υπέροχη ημέρα που τα είχε όλα! Και όλοι μας την απολαύσαμε όπως ξέρουμε να κάνουμε πάντα στο Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Βόλου

Και του χρόνου να είμαστε γεροί!

Φωτογραφίες (αριστερό κλικ για μεγέθυνση)