Δεκ

Επίσκεψη στο 10ο Νηπιαγωγείο Νέας Ιωνίας

Posted By :
Comments : 0

Την πρώτη μέρα του Χειμώνα την Παρασκευή 1/12/2023 άνοιξε η ζέστη αγκαλιά του 10ου Νηπιαγωγείου Νέας Ιωνίας και υποδέχτηκαν ομάδα μαθητών του σχολείου μας με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών Άρτεμις Μόσιου και Ελένης Μπαλαφούτη. Γνωριστήκαμε, συζητήσαμε και παίξαμε παιχνίδια που αφορούν την διαφορετικότητα. Ξεναγηθήκαμε στο σχολείο που συστεγάζεται με το 7ο Δημοτικό Νέα Ιωνίας Βόλου. Συναντηθήκαμε με τους μαθητές του δημοτικού και παρακολουθήσαμε θέατρο σκιών, είδαμε το εργαστήριο κεραμικής και ταξιδέψαμε στον χρόνο μέσα από υπέροχα τα αντικείμενα του Λαογραφικού Μουσείου. Ανανεώσαμε το ραντεβού μας για το νέο έτος με άλλες κοινές δράσεις. Όμορφες και δημιουργικές τέτοιες συνεργασίες! Ευχαριστούμε για την πρόσκληση Ελένη Καραδήμου και τη ζεστή φιλοξενία.