Μαρ

25η Μαρτίου 2024

Posted By :
Comments : 0

“Αλίμονο στους αγώνες που κρέμονται από τα χαρτιά. Το γένος δεν χρειάζεται τα χαρτιά κανενός για τη λευτεριά του. Έχετε πίστη; Έχετε καρδιά; Αλλιώς καθίστε εκεί που κάθεστε. Ραγιάδες εσείς, ραγιάδες και τα παιδιά σας, ραγιάδες και τα παιδιά των παιδιών σας” έκραζε ο Παπαφλέσσας δύο αιώνες πριν και τα λόγια του το ίδιο ζωντανά και αιχμηρά και σήμερα!!!

Τιμή και δόξα στους προγόνους μας για την ελεύθερη γη που πατάμε, διπλή γιορτή… διπλή χαρά και οι μαθητές μας μέσα από μία εξαιρετικά ουσιαστική και κατανοητή γιορτή, μας γέμισαν πλούσια θετικά συναισθήματα με τις ερμηνείες τους, τα τραγούδια, τους χορούς τους! Το βέβαιο είναι πώς όλοι φύγαμε γεμάτοι και με τη βεβαιότητα πώς οι μαθητές μας γνωρίζουν πολύ καλά τη σημασία αυτής της διπλής γιορτής!!!

Τους χρωστάμε μια καλύτερη Ελλάδα!!! Με το κεφάλι ψηλά για ένα καλύτερο αύριο!!!

«Νέοι, πρέπει να φυλάξετε την πίστη σας και να την στερεώσετε, διότι, όταν επιάσαμε τα άρματα, είπαμε πρώτα υπέρ ΠΙΣΤΕΩΣ και έπειτα υπέρ ΠΑΤΡΙΔΟΣ…» τα λόγια του Θ. Κολοκοτρώνη τόσο σημαντικά στο σήμερα!!!

Υπερήφανοι για άλλη μια φορά για τους μαθητές μας και τη σοβαρότητα που επιδεικνύουν κάθε φορά!!!

Ένα μεγάλο μπράβο στους συναδέλφους Αριάδνη Διαμαντή, Μαρία Κανελλή, Θωμά Μαλλιαρό, Μπάμπη Σμυρλή, Μαρία Ταμβάκη, Μαρία Τριανταφυλλοπούλου, Γιάννη Ντούλα, Ιφιγένεια Μάκου, Μαριλένα Καρανικολή, Βάσω Χαρατζή και Επαμεινώνδα Αναγνώστου για τον άψογο συντονισμό.