Δεκ

Επίσκεψη στο 3ο ΕΠΑΛ Βόλου!

Posted By :
Comments : 0

Την Δευτέρα 11/12/2023 ομάδα μαθητών του σχολείου μας με τη συνοδεία των Ελένη Μπαλαφούτη, Αριάδνη Διαμαντή και Ανδριανή Μητροπούλου επισκεφτήκαμε το 3ο ΕΠΑΛ Βόλου. Συγκεκριμένα στο εργαστήριο της ειδικότητας Τεχνολογίας Τροφίμων σε συνεργασία και αλληλεπίδραση με τους μαθητές του Λυκείου φτιάξαμε και φάγαμε υπέροχα μπισκότα με μερέντα.

Στη συνέχεια η ειδικότητα Βοηθών Βρεφονηπιοκόμων μας παρουσίασε το θεατρικό «Ο ΣΚΥΘΡΩΠΟΥΛΗΣ» ο οποίος στο τέλος του έργου μέσα από τα τραγούδια, τα χρώματα και τον χορό έγινε χαρούμενος και γελαστός μοιράζοντας και σε όλους τους μαθητές των δύο σχολείων τα αντίστοιχα συναισθήματα.

Φύγαμε με ένα χριστουγεννιάτικο δωράκι, ένα γελαστό Αη-Βασίλη, και την υπόσχεση ότι θα επιστρέψουμε για νέες εμπειρίες και δράσεις με το 3ο ΕΠΑΛ το οποίο ευχαριστούμε για την θερμή υποδοχή και φιλοξενία του.