Ιαν

Εορτή Τριών Ιεραρχών!

Posted By :
Comments : 0

Τους τρεις Μεγάλους Πατέρες και Οικουμενικούς Δασκάλους, τον Μέγα Βασίλειο, τον Γρηγόριο τον Θεολόγο και τον Ιωάννη τον Χρυσόστομο, προστάτες της εκπαίδευσης και των γραμμάτων τιμήσαμε σήμερα 30/01/2024 και γνωρίσαμε το σπουδαίο έργο τους με τρόπο απλό κατανοητό και βιωματικό που έδωσε την ευκαιρία στους μαθητές μας να μάθουν και να αισθανθούν. Η αρτοκλασία στο σχολείο μας από τον π. Ιωάννη και τα δικά του απλά με νόημα λόγια σημαντικά πάντα για όλους μας!

Εξαιρετικός ο τρόπος προσέγγισης από τους συναδέλφους: Μπάμπη Σμυρλή, Ελευθερία Σκρίμπα, Βαρελοπούλου Αναστασία Μαρία, Ελπίδα Καλφούντζου, Μαρούλα Τασολάμπρου, Βάσω Χαρατζή και Γιάννης Ντούλας που ανέλαβαν την προετοιμασία και την υλοποίηση της γιορτής!

Ιδιαίτερη χαρά για όλους μας η κοινή αρτοκλασία και η παρουσία στη γιορτή μας του Πρώτο Ειδικό Βόλου και Ειδ. Νηπιαγωγείο Οι Κένταυροι!