Σεπ

Αγιασμός

Posted By :
Comments : 0

Τη Δευτέρα 12/09/2016 ξεκινήσαμε τη σχολική χρονιά μας με τον καθιερωμένο Αγιασμό από τον π. Ιωάννη του Ι.Ν. Αγ. Ανδρέα ? Φυτόκου.

Στη συνέχεια έγινε ενημέρωση των γονέων/κηδεμόνων από τη διευθύντρια κ. Φωτεινή Γρηγορίου για την υπάρχουσα στελέχωση του σχολείου σε προσωπικό καθώς και για τις σημαντικές ελλείψεις σε Εκπαιδευτικό Προσωπικό, Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό και Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό.

Ο Πρόεδρος του Συλλόγου γονέων κ. Βέλος Γεώργιος κάλεσε τους γονείς να συμμετέχουν ενεργά στα δρώμενα του σχολείου και να συνεργαστούν ώστε να μπορέσουν οι μαθητές μας  να έχουν το καλύτερο δυνατό!

Μια καινούρια χρονιά αρχίζει με όρεξη, δύναμη και πολλές ιδέες?

Αναμένουμε άμεσα την στελέχωση του Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Βόλου για να μπορέσουμε να προγραμματίσουμε και να υλοποιήσουμε!!! Κάθε ημέρα για τους μαθητές μας, του γονείς και όλους εμάς που εμπλεκόμαστε είναι σημαντική!

Καλή σχολική χρονιά