Μάι
2022

Με 28 μονάδες αίματος πολλά χαμόγελα και αισιοδοξία με την παρουσία νέων αιμοδοτών έκλεισε η ημέρα εθελοντικής αιμοδοσίας στο σχολείο μας & το 4ο Γυμνάσιο Ν. Ιωνίας.

Posted By :
Comments : 0

Σας ευχαριστούμε όλους για τη σημαντική παρουσία σας! Μπράβο στους πολλούς αιμοδότες συναδέλφους του σχολείου μας!!! Αγγέλα Γκαγκανιάρα τα καταφέραμε με τον καλύτερο τρόπο παρά τις δυσκολίες!!! Σημαντική η ενημέρωση του συλλόγου γονέων και πασχόντων από μεσογειακή αναιμία προς τους αυριανούς εθελοντές… τους μαθητές του 4ου Γυμνασίου Ν. Ιωνίας!!!Ευχαριστούμε θερμά τον Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής β/θμιας Εκπαίδευσης Δ. Βόλου κ. Θέμης Τζούνης για την στήριξή του και την αντιπεριφερειάρχη Μαγνησίας κ. Δωροθέα Κολυνδρίνη που αιμοδοτώντας στο σχολείο μας έκλεισε αυτή την αισιόδοξη ημέρα!!! ❤️ Υπέροχη όπως πάντα η κινητή μονάδα της Αιμοδοσια Βολου🥰Ευχαριστούμε θερμά και το εργαστήριο Μαγειρικής – Ζαχαροπλαστικής για τα όμορφα κεράσματα για τους αιμοδότες μας!Και μην ξεχνάτε όσοι σήμερα για κάποιον λόγο δεν τα καταφέρατε η αιμοδοσία καθημερινά και με ασφάλεια σας περιμένει στο Νοσοκομείο Βόλου γιατί… 💗 το αίμα δεν πωλείται 💗 το αίμα δεν αγοράζεται 💗 το αίμα δεν φτιάχνεται💗 το αίμα ….χαρίζεται και είναι υποχρέωση όλων μας!