Μαρ

Αστικό ΚΤΕΛ Βόλου

Posted By :
Comments : 0

Αστικο Κτελ Βόλου … Νίκος Ευαγγελινός!!! Το είπε και το έκανε…. Ίσως να ήμασταν η αφορμή…. αλλά η πόλη είναι αυτή που κέρδισε!!!! Ειδικά διαμορφωμένο μεταχειρισμένο μικρό λεωφορείο για να κινείται πιο άνετα, να παραλαμβάνει τους μαθητές από την πόρτα του σπιτιού τους και να μπορεί να μπει και στον χώρο υποδοχής του σχολείου μας… και όχι μόνο!!! Έχει τη δυνατότητα για μέχρι 4 άτομα σε αμαξίδια και 11 θέσεις!!! Ακριβώς σαν αυτό που θα αποκτήσουμε και εμείς… ελπίζουμε το συντομότερο δυνατόν!!! Και έτσι όλα θα είναι πιο απλά…?
Αντικατέστησε τα δρομολόγια των επίσης προσβάσιμων αλλά μεγάλων αστικών λεωφορείων που μετέφεραν τους 5 μαθητές μας με κινητική αναπηρία στο σχολείο μας. Το υποδεχτήκαμε με μεγάλη χαρά και ικανοποίηση… Μία καταπληκτική συνεργασία με το Αστικό ΚΤΕΛ και τους ανθρώπους του…??Μας έχουν σκλαβώσει με την αμεσότητα… την ευγένεια… τη θετική τους διάθεση… την ευελιξία… την συμπαράσταση τους… αλλά και το αληθινό χαμόγελό τους στους μαθητές μας!!! Κομμάτι του σχολείου μας μαζί με τους άλλους επαγγελματίες οδηγούς που χρόνια τώρα συνεργαζόμαστε με τον καλύτερο τρόπο!!! ??
Μία ακόμη διευκόλυνση για την πόλη και τα σχολεία μας από το Αστικό ΚΤΕΛ… χωρίς πολλά λόγια… αλλά με έργα!!! Γιατί η πρόσβαση όλων στο σχολείο είναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ και ο κ. Ευαγγελινός το πιστεύει ??? Ευχαριστούμε!!!