Απρ

Kαθήκοντα και τα Δικαιώματα τους ως ενεργοί πολίτες!

Posted By :
Comments : 0

Στα πλαίσια του σχεδίου δράσης: “Ενεργοί μαθητές σήμερα ενεργοί πολίτες αύριο πολιτική- περιβάλλον” έγινε ενημέρωση των μαθητών για τα καθήκοντα και τα δικαιώματα τους ως ενεργοί πολίτες. Συζητήσαμε, παίξαμε παιχνίδια ρόλων τα οποία αποσκοπούσαν στο να ενθαρρύνουν την συνείδηση τους σχετικά με τις κοινοτικές υποθέσεις. Μέσα από την προβολή βίντεο, φωτογραφιών και εξιστόρηση διαφόρων ιστοριών έγινε προσπάθεια να ευαισθητοποιηθούν και να κατανοήσουν οι μαθητές μας θέματα που σχετίζονται με τις ανισότητες και τις αδικίες και τις επιπτώσεις που αυτά έχουν στη ζωή όλων μας. Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί του σχεδίου δράσης: Νόντας Αναγνώστου, Δέσποινα Φυραρίδου, Αχιλλεία Μπόνια, Γιάννης Ντούλας, Καλλιόπη Σκούντζου.

Σκούντζου.