Μαρ

Το ΕΕΕΕΚ ΒΟΛΟΥ συνάντησε το ΕΕΕΕΚ ΠΕΙΡΑΙΑ..

Posted By :
Comments : 0

Τη Δευτέρα 4/3/2024 ομάδα μαθητών του εργαστηρίου Μαγειρικής συνδέθηκε διαδικτυακά με το Ε.Ε.Ε.ΕΚ ΠΕΙΡΑΙΑ . Στα πλαίσια του σχεδίου δράσης που υλοποιείται στο ΕΕΕΕΕΚ Πειραιά “Το χαμένο μονοπάτι του παζλ: ξετυλίγοντας συνεργατικά κι επικοινωνιακά κομμάτια» μαθητές και εκπαιδευτικοί είχαν την ευκαιρία να γνωριστούν και να ανταλλάξουν εντυπώσεις για το παραμύθι της Κέλλυ Κουβαλιά ” Η ιστορία του μικρού μαύρου Βοτσαλάκι». Μία όμορφη συνάντηση, μία ευκαιρία αλληλεπίδρασης, χαρά να γνωρίσουμε νέους φίλους. Την ευκαιρία μας την έδωσε η αγαπημένη και γνώριμη σε εμάς συνάδελφος του ΕΕΕΕΚ Πειραιά Nikoleta Papadopoulou που μαζί με τις συναδέλφους Litsa Yiantsiou, Eirini Demestixa και Τατιάνα Σεστάκοβα υλοποιούν το σχέδιο δράσης. Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί της δράσης από το ΕΕΕΕΚ Βόλου Ελένη Μπαλαφούτη, Όλγα Μαντζουράνη, Σοφία Κόγιου. Ευχαριστούμε τον διευθυντή μας για την παρουσία του. Ευχόμαστε πολλές ακόμη έστω και διαδικτυακές συνεργασίες και συναντήσεις!