Απρ
2022

Από τις επισκέψεις στο σχολείο μας που μας γεμίζουν χαρά και ελπίδα για το μέλλον της Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης!!!

Posted By :
Comments : 0

Ομάδα των εθελοντών φοιτητών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας που συμμετείχαν στη δράση Καλή Πράξη Χριστουγέννων 2021 – Φοιτητές/ριες ΠΘ προς ΕΕΕΕΚ Βόλου ήρθαν σήμερα στο σχολείο μας με γεμάτα χέρια και θετική διάθεση!!! Η αγαπημένη Χριστίνα Ρούση Επίκουρη Καθηγήτρια Εκπαιδευτικής Ψυχολογίας στο Παιδαγωγικό Τμήμα Ειδικής Αγωγής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και συντονίστρια της όλης δράσης παρέδωσε στον Νικόλαος Αναγνωστόπουλος αντιπρόεδρο του Συλλόγου γονέων το ποσό των 400€ που συγκέντρωσαν τα Χριστούγεννα! Γεμίζει ο κουμπαράς για το πολυπόθητο φωτοτυπικό μας!!! Τους ξεναγήσαμε… μιλήσαμε… τραγουδήσαμε… τους προσφέραμε τα δωράκια μας από τα εργαστήριά μας… μικρό ευχαριστώ σε μια μεγάλη καλή πράξη… κεραστήκαμε από το εργαστήριο μαγειρικής και δώσαμε υπόσχεση για πολλές κοινές δράσεις!!! Το σχολείο μας στους μελλοντικούς μας συναδέλφους είναι πάντα με χαρά ανοικτό!!! Σας ευχαριστούμε από καρδιάς για τη θετική σας διάθεση, την εθελοντική προσφορά σας, το χρηματικό ποσό και τα γλυκίσματα που θα τιμήσουμε αύριο με χαρά!!!