Δεκ

Επίσκεψη & Δράσεις στο 3ο ΕΠΑΛ Βόλου

Posted By :
Comments : 0

Την Τετάρτη 21/12/2016 επισκεφτήκαμε  το 3ο ΕΠΑ.Λ. Βόλου και πήραμε μέρος σε μία όμορφη εκδήλωση που είχαν ετοιμάσει οι μαθητές του σχολείου. Παρακολουθήσαμε το θεατρικό δρώμενο “ο Σκυθρωπούλης” από τους μαθητές και τις μαθήτριες του τμήματος βοηθών βρεφονηπιοκόμων και συμμετείχαμε  σε μια σειρά από χριστουγεννιάτικες  δράσεις. Τραγουδήσαμε  τα κάλαντα και άλλα χριστουγεννιάτικα τραγούδια με τη χορωδία του σχολείου μας,  χορέψαμε  και  δημιουργήσαμε  όμορφες γιορτινές κατασκευές. Προσκεκλημένοι στην εκδήλωση εκτός από εμάς ήταν το Ίδρυμα  «Άσπρες Πεταλούδες»  και το 2ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Βόλου. Ήταν μία πραγματικά δημιουργική συνύπαρξη που γέμισε χαρά και θετικά συναισθήματα όλους μας!!!