Οκτ

Είναι χαρά πάντα όταν στο σχολείο μας δεχόμαστε νέους φίλους!!!

Posted By :
Comments : 0

Στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus + ΚΑ2, με τίτλο «Methods that increase interest in technical education in upper secondary school», 10 καθηγητές και 38 μαθητές από τρία Επαγγελματικά σχολεία από την Πολωνία , την Σουηδία και την Ρουμανία που συμμετέχουν στο πρόγραμμα μαζί με το 1ο ΕΠΑ.Λ Νέας Ιωνίας Μαγνησίας , επισκέφτηκαν το σχολείο μας και το συστεγαζόμενο 4ο Γυμνάσιο Ν. Ιωνίας.

Είχαμε την ευκαιρία με μεγάλη χαρά να τους ενημερώσουμε και να τους ξεναγήσουμε στο σχολείο μας και να ανταλλάξουμε απόψεις!!! Τους ευχόμαστε όμορφη και δημιουργική παραμονή να έχουν στην πόλη μας!

Υπέροχο και το κέρασμα του εργαστηρίου μαγειρικής για μία ακόμη φορά γιατί η λέξη φιλοξενία είναι απόλυτα ελληνική και εμείς το γνωρίζουμε καλά! 🥰