Απρ
2024

Παγκόσμιας Ημέρας Αυτισμού…έκθεση τέχνης με έργα μαθητών των Ειδικών Σχολείων του Βόλου!

Posted By :
Comments : 0

Οι μαθητές μας έχουν φωνή! Έχουν ταλέντα! Έχουν δικαιώματα! Η κοινωνία οφείλει να δίνει βήμα και να δείχνει αποδοχή δημιουργώντας ευκαιρίες για όλα τα μέλη της!

Αγωνιζόμαστε για τα αυτονόητα… για μία συμπεριληπτική κοινωνία χωρίς προκαταλήψεις και στεγανά!!! “Τίποτα για εμάς χωρίς εμάς”!

Μπράβο σε όλους τους μαθητές των Ειδικών σχολείων για την εξαιρετικά μεγάλη και υπέροχη συμμετοχή τους. Για άλλη μια φορά μας εντυπωσίασαν!

Η έκθεση θα είναι ανοιχτή και αύριο Τετάρτη 3/04/2024 10.00-2.00 αξίζει να την επισκεφτείτε!!!