Φεβ

Εργοστάσιο Misko-Barilla

Posted By :
Comments : 0

Οι μαθητές του προγράμματος Κοινωνικής Ένταξης και οι μαθητές της πρακτικής άσκησης του εργαστηρίου Μαγειρική-Ζαχαροπλαστική Τουριστικών Επαγγελμάτων την Τετάρτη 14/02/2016 επισκέφτηκαν το εργοστάσιο της MISKO-BARILLA στη βιομηχανική περιοχή του Βόλου. Ξεναγήθηκαν και ενημερώθηκαν από τον διευθυντή κ. Αναστάσιος Κοτζιά για την εταιρία μέσω ωραίων φωτογραφιών και πλήθος διαφημίσεων… έμαθαν για τα στάδια συγκομιδής, ελέγχου και παραγωγής του σιταριού και περιηγήθηκαν σε όλα σχεδόν τα τμήματα γνωρίζοντας από κοντά τη διαδικασία από την πρώτη ύλη μέχρι τη διανομή του τελικού προϊόντος… Εντυπωσιαστήκαμε από τα επιβλητικά σιλό, το άφθονο σιτάρι και μεγάλους μύλους που αλέθουν τα σιτηρά. Ενθουσιασμένοι όλοι από μία πραγματικά εντυπωσιακή επίσκεψη ανανεώσαμε το ραντεβού μας και φυσικά χωρίς δωράκια δεν φύγαμε!!! Ευχαριστούμε θερμά για την πραγματικά υπέροχη υποδοχή των ανθρώπων της MISKO!!!
Ένα ξεχωριστό ευχαριστώ στoυς ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΑΪΛΑΣ? & Stergios Mpailas?… επίσημους χορηγούς μετακινήσεων μας (!!!)????… η προθυμία του Δημήτρη μας έχει σκλαβώσει χρόνια τώρα…και πλέον και ο Στέργιος γίνεται μέλος αυτής της παρέας… ??Πόσο σημαντικό είναι να έχεις γύρω σου ανθρώπους που πιστεύουν σε αυτό που γίνεται σε αυτό το σχολείο και να είναι πάντα πρόθυμοι να διευκολύνουν με προσωπικό κόστος!!!??