Απρ
2024

“Τα φρούτα στη διατροφή… τα κουκούτσια στη γη” συνεργασία με τους μαθητές του Γ3 του 4ου Γυμνασίου Ν. Ιωνίας!

Posted By :
Comments : 0

Στα πλαίσια του σχεδίου δράσης “Τα φρούτα στη διατροφή… τα κουκούτσια στη γη” είχαμε την χαρά να επισκεφτούμε και να συνεργαστούμε με τους μαθητές του Γ3 του συστεγαζόμενου 4ου Γυμνασίου Ν. Ιωνίας τη Δευτέρα 1/04/2024. Μιλήσαμε για τη διατροφή αλλά και για τη σημαντική προσπάθεια ενημέρωσης που ξεκινήσαμε ώστε τα κουκούτσια να επιστρέφουν στο φυσικό περιβάλλον και όχι στα σκουπίδια. Συζητήσαμε και αλληλοεπιδράσαμε και βρήκαμε μαθητές πρόθυμους να βοηθήσουν και να υποστηρίξουν την όλη προσπάθεια. Με τη βοήθεια και καθοδήγηση της συναδέλφου Αισθητικής Αγωγής Βάσω Χαρατσή θα μας βοηθήσουν σημαντικά στην αισθητική δημιουργία για τις τράπεζες σπόρων!!! Ευχαριστούμε για την όμορφη αλληλεπίδραση… και συνεχίζουμε με επόμενες συμπεριληπτικές δράσεις.

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί του σχεδίου δράσης με συντονίστρια την Άρτεμις Μόσιου οι Εληάς Αντώνης, Θωμάς Μαλλιαρός, Μπάμπης Σμυρλής και Φωτεινή Γρηγορίου.