Ιούν

Η ηλεκτρονική μας εφημερίδα από το σχέδιο δράσης…«Οι μικρές μας Ιστορίες»

Posted By :
Comments : 0

Στο πλαίσιο του σχεδίου δράσης «Οι μικρές μας Ιστορίες», του άξονα «Σχολείο και Κοινότητα» και δείκτη «Εξωστρέφεια-Διάχυση Καλών Πρακτικών» με συντονιστή τον Σταμάτη Λάσκο και μέλη της ομάδας Καλλία Ελένη, Κουτσιμπέλα Στέλλα, Μαρία Τριανταφυλλοπούλου και Γιώργο Παπατόλια δημιουργήθηκε ηλεκτρονική εφημερίδα με στόχο τη διάχυσης του έργου του σχολείου στην ευρύτερη κοινότητα. Σκοπός της εφημερίδας είναι η προβολή της επιστημονικής, κοινωνικής και πολιτισμικής διάστασης του εκπαιδευτικού έργου του σχολείου, καθώς και η ανάδειξη των καλών πρακτικών, των δράσεων και προγραμμάτων που πραγματοποιήθηκαν κατά τη διάρκεια της χρονιάς.

Μία πρώτη σημαντική προσπάθεια… αρχή για συστηματικότερες εκδόσεις την επόμενη σχολική χρονιά!!!

Μπορείτε να δείτε την εφημερίδα ηλεκτρονικά!