Μαρ
2022

Επίσκεψη στο Ξενοδοχείο Ξενία Βόλου, την εξαιρετική έκθεση φωτογραφίας «Τα τρένα που φύγαν», της φωτογραφικής ομάδας Volos Lens.

Posted By :
Comments : 0

Την Τετάρτη 16/03/2022, ομάδα μαθητών του προγράμματος Κοινωνικής Ένταξης με την συνοδεία των υπεύθυνων εκπαιδευτικών του προγράμματος κα Τασολάμπρου Μαρούλα, Σκρίμπα Ελευθερία και τη βοηθό Τσιμιτάκη Έφη επισκέφτηκε στο Ξενοδοχείο Ξενία Βόλου, την εξαιρετική έκθεση φωτογραφίας «Τα τρένα που φύγαν», της φωτογραφικής ομάδας Volos Lens. Ο πρόεδρος της Volos Lens, κ. Ζαφειρίδης Αργύρης Αργύρης Ζαφειρίδης, μας υποδέχτηκε θερμά και μας ξενάγησε με λεπτομερή παρουσίαση των φωτογραφιών που υπήρχαν στην αίθουσα. Οι μαθητές μας τον άκουγαν με προσοχή και θαύμαζαν παράλληλα τις πανέμορφες φωτογραφίες που απεικόνιζαν «στιγμές του σιδηρόδρομου» τρένα, βαγόνια, σιδηροδρομικούς σταθμούς… Ενθουσιασμένοι επέστρεψαν οι μαθητές μας στο σχολείο!!! Η έκθεση φωτογραφίας μοναδική… μια ανάσα από αυτές που χρειαζόμαστε και τόσο πολύ μας έχουν λείψει!!!Αξίζει οι συμπολίτες μας να την επισκεφτούν!!! H έκθεση συνεχίζεται καθημερινά μέχρι στις 23 Μαρτίου από 11-1 και 6-9 μ.μ. στο Ξενία του Βόλου.

Και επειδή ευκαιρία δεν χάνουμε… μετά την έκθεση φωτογραφίας οι μαθητές του προγράμματος Κοινωνικής Ένταξης … ξεναγήθηκαν από την υπεύθυνη δωματίων του ξενοδοχείου σε χώρους του XENIA. Γνωρίσαμε τον χώρο υποδοχής περιηγηθήκαμε στο σαλόνι, τους διαδρόμους και το την καφετέρια και την τραπεζαρία… ενημερωθήκαμε για τη λειτουργία… ρωτήσαμε… μάθαμε!!! Ευχαριστούμε για τη φιλοξενία!!! Και μπορεί ο καιρός με τα νάζια του να μην βοηθάει… αλλά εμείς τη μικρή βολτίτσα μας στην παραλία την κάναμε!!!