Οκτ

Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Posted By :
Comments : 0

Με σύνθημα «Αγαπώ την Άθληση-Αγαπώ την Υγεία μου» γιορτάσαμε και φέτος την 6η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού την Πέμπτη 3/10/2019. Μικροί και μεγάλοι χωρισμένοι σε 5 ομάδες αθληθήκαμε… παίξαμε… ζωγραφίσαμε… μάθαμε… διασκεδάσαμε και για άλλη μια φορά καταλάβαμε τα ευεργετικά οφέλη της άθλησης σε συνδυασμό με την υγιεινή διατροφή. Στόχος μας η απόκτηση ενός υγιούς τρόπου ζωής. Με ιδιαίτερη χαρά δεχτήκαμε στην παρέα μας ομάδες μαθητών του συστεγαζόμενου 4ου Γυμνασίου Ν. Ιωνίας και όλοι μαζί παρέα γεμίσαμε την αυλή χαμόγελα και Υγεία! Μια γεμάτη ημέρα από αυτές που όταν τελειώνει νιώθεις όλο το σώμα σου να πονάει… αλλά που η ανταμοιβή από τα χαμόγελα και τις αγκαλιές των μαθητών μας σε κάνουν κάθε κούραση και δυσκολία να ξεχνάς!