Απρ
2023

Σχεδίο δράσης “Ανοιχτό σχολείο στην κοινότητα”…λαμπάδες στην Φιλοζωική Ομάδα Βόλου!

Posted By :
Comments : 0

Στα πλαίσια του σχεδίου δράσης “Ανοιχτό σχολείο στην κοινότητα” με συντονίστρια τη Μαρία Σχοινά και μέλη της ομάδας Τίλντα Αβδελά, Σταυρούλα Γιαννουσά, Πλακιά Νίκη, Καλλιόπη Σκούντζου, στο εργαστήριο κεραμικής του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. μαθητές με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών της ομάδας κατασκεύασαν πασχαλινές λαμπάδες με θέμα τα ζώα. Σήμερα Παρασκευή 7/04/2023 παρέδωσαν τις λαμπάδες στην κ. Magda Sousouri για λογαριασμό της Φιλοζωική Ομάδα Βόλου🐯🐰🐹🐇🐾🦮προκειμένου να τις διαθέσουν στο Πασχαλινό τους μπαζάρ που θα γίνει στο καφέ “4 ΕΠΟΧΕΣ” 8-9/04/2023.

Στόχος του σχεδίου δράσης είναι οι μαθητές/τριες να αναπτύξουν κοινωνικές δεξιότητες μέσω δράσεων εθελοντισμού ώστε να ενταχθούν με ομαλά στην κοινωνική ζωή.

Μία όμορφη δράση προσφοράς… γιατί σε αυτό το σχολείο αγαπούμε τα ζώα… αγαπούμε τον εθελοντισμό… μας αρέσει η προσφορά και το κάνουμε πράξη!!! Με εθελοντισμό στηρίζουμε τον εθελοντισμό!!! 😼🐯🦊🐦🐴

Μπράβο σε όλη την ομάδα!!! Στηρίζουμε το μπαζάρ της φιλοζωικής ομάδας γιατί τα έσοδα θα διατεθούν για την σίτιση και την ιατροφαρμακευτική περίθαλψη των αδέσποτων ζώων που φροντίζουν οι εθελοντές της ομάδας!!!