Φεβ

Επίσκεψη στην εφημερίδα “Ταχυδρόμος”

Posted By :
Comments : 0

Στα πλαίσια του σχεδίου δράσης “Οι μικρές μας ιστορίες” ομάδα μαθητών που ανήκουν στην ομάδα δημιουργίας της σχολικής εφημερίδας τη Δευτέρα 26 Φεβρουαρίου επισκέφτηκαν την εφημερίδα ΤΑΧΥΔΡΟΜΟΣ έτσι ώστε οι μαθητές να έρθουν σε επαφή με τη διαδικασία σύνταξης και έκδοσης μιας εφημερίδας. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν και να πάρουν πληροφορίες από την αρχισυντάκτρια της εφημερίδας κ. Κυριαζή Βασιλική. Ο εκδότης και διευθυντής της εφημερίδας κ. Γεώργιος Πώποτας υποδέχτηκε και συνομίλησε με τους μαθητές μας και μας υποσχέθηκε πώς θα στηρίξει την προσπάθεια έντυπης έκδοσης της σχολικής μας εφημερίδας με δωρεάν τύπωμα στις εγκαταστάσεις του ΤΑΧΥΔΡΟΜΟΥ!!! Μια εξαιρετικά σημαντική προσφορά που θα προβάλει με τον καλύτερο τρόπο την προσπάθεια των μαθητών μας!!! Ευχαριστούμε θερμά τον εκδότη, την αρχισυντάκτρια αλλά και όλο το προσωπικό του ΤΑΧΥΔΡΟΜΟΥ για τη θερμή υποδοχή, αλλά και τη διαρκή στήριξη με την προβολή των δράσεων μας… αλλά και των προβλημάτων του σχολείου μας!

Μια ωραία εμπειρία με πολλές χρήσιμες ιδέες που θα αξιοποιηθούν στην έκδοση της δικής μας εφημερίδας. Υπεύθυνοι του Σχεδίου Δράσης οι εκπαιδευτικοί Λάσκος Σταμάτης (συντονιστής), Αρετή Μπαλταδάκη, Μαρία Τριανταφυλλοπούλου, Ευαγγέλου Σταυρούλα και Στέλλα Κουτσιμπέλα.