Νοέ

ΕΔΩ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ… 17 Νοέμβρη 2020…

Posted By :
Comments : 0
Τιμή και δόξα στους ήρωες του Πολυτεχνείου όπως τους αξίζει από όλους εμάς διά ζώσης!!!
ΕΔΩ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ… ΨΩΜΙ ΠΑΙΔΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ… ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΖΕΙ… ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ… ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ… ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΟΠΛΟΙ… λέξεις μακρινές… άγνωστες… δυσνόητες… αλλά τόσο οικείες για τους δικούς μας μαθητές! Δημιουργήσαμε… μάθαμε…τραγουδήσαμε… ζωγραφίσαμε… συζητήσαμε πίσω από τις μάσκες μας… αλλά χωρίς “μάσκες” με λόγια αληθινά… κατανοητά… λόγια που προκαλούν πολλαπλά συναισθήματα! Γιατί οι μαθητές μας μπορούν και γνωρίζουν και ονειρεύονται και θέλουν μια ζωή με ελευθερία και δημοκρατία.

Ευχαριστούμε Άρτεμις Μόσιου… Ελένη Καλλία… Πάρη Κούκο που εν μέσω αναστολής λειτουργίας του σχολείου ετοιμάσατε τόσο ολοκληρωμένες δράσεις και μας πλημμυρίσατε συναισθήματα και ελπίδα!