Οκτ

Γιορτάσαμε και φέτος την Εθνική μας επέτειο!

Posted By :
Comments : 0

Απλά… λιτά… κατανοητά!!! Έτσι όπως αξίζει να τιμούμε τους ήρωες μας γιορτάσαμε και φέτος την Εθνική μας επέτειο! 🇬🇷🇬🇷🇬🇷 Κατανοήσαμε πως το ΟΧΙ είναι σημαντικό πολλές φορές για να έχουμε αυτά που μας αξίζουν!!! Οι υπέροχοι μαθητές μας με την εξαιρετική καθοδήγηση των Ιφιγένεια Μάκου, Μαρία Κανελλή, Βάσω Ζαρκάδα, Μαριάντζελα Τσοπέλα, Βαρελοπούλου Αναστασία Μαρία, Μαρία Ταμβάκη και Μπάμπη Σμυρλή, μας έβαλαν με εξαιρετικό τρόπο στο κλίμα της γιορτής μέσα από το βίντεο του παραμυθιού “Σαν Παραμύθι” που αναφέρεται σε έναν γίγαντα και έναν νάνο, ένα παραμύθι για τον πόλεμο του ΄40 και τα γεγονότα της εποχής. Τραγούδια της εποχής, μουσική, ποιήματα και τον Εθνικό μας Ύμνο και στην νοηματική γλώσσα. Ξεχωριστή στιγμή πάντα η απονομή αριστείων και βραβείων αλλά και καθιερωμένη παρέλαση εντός του σχολείου μας.