Δεκ
2022

Με ιδιαίτερη χαρά αποδεχτήκαμε την πρόσκληση των συστεγαζόμενων 32ου & 10ου νηπιαγωγείων Βόλου και 18ου & 29ου δημοτικών σχολείων Βόλου…

Posted By :
Comments : 0

Κάναμε κοινές αθλητικές δράσεις στον χώρο των σχολείων τους στα πλαίσια συνεκπαίδευσης.

Ομάδα μαθητών μας με τη συνοδεία των καθηγητών Φ. Αγωγής Αφροδίτης Μεργιαλή, Θανάση Τζουβάρα, Όλγας Μαντζουράνη και της βοηθού Σκούντζου Καλλιόπης με κέφι, θετική διάθεση και το καλύτερο χαμόγελό τους απέκτησαν σήμερα νέους φίλους!!!

Μέσα από παιχνίδια συνεργασίας και δράσεις που με κέφι ετοιμάσαμε οι μαθητές γνωρίστηκαν, αλληλεπίδρασαν, έπαιξαν και διασκέδασαν.

Ευχαριστούμε θερμά για την όμορφη φιλοξενία και συνεργασία τις προϊσταμένες των Νηπιαγωγείων κ. Μεργιαλή Ευδοξία & Ζούζουλα Αικατερίνη και τους διευθυντές των δημοτικών κ. Διονυσία Μάσσιου & Γεράσιμο Τσιμπλούλη καθώς και τις καθηγήτριες Φ. Αγωγής των δύο δημοτικών σχολείων, αλλά πάνω από όλα μικρούς και μεγαλύτερους μαθητές για την άψογη συνεργασία.

Όμορφες δράσεις αλληλεπίδρασης σημαντικές για όλους μας!!! Θα περάσουν πολλά χρόνια για να ζήσουμε συμπερίληψη στην Ελλάδα… αλλά ένα βήμα τη φορά μας φέρνει πιο κοντά!

Εξαιρετική η αφίσα και η Χριστουγεννιάτικη κάρτα των μικρών μας φίλων του 32ου Νηπιαγωγείου… ήδη έχουν τοποθετηθεί σε σημαντική θέση στο σχολείο μας και εσείς στην καρδιά μας!!!

Εύη Μεργιαλή ευχαριστούμε για την πρωτοβουλία και την πρόσκληση εκ μέρους όλου του συγκροτήματος!!! Ευχόμαστε να έχει συνέχεια!!!🥰