Φεβ

Παρουσίαση Ταεκβοντο για ΑμεΑ

Posted By :
Comments : 0

Την Παρασκευή 31/01/2020 βρεθήκαμε μαζί με άλλους μαθητές ειδικών σχολείων στο Πολιτιστικό Κέντρο Ν. Ιωνίας, και παρακολουθήσαμε την παρουσίαση του Special Needs Taekwondo Hellas. Συμμετείχε η ομάδα του Διεθνούς Ταεκβοντο για ΑμεΑ Ελλάς. Η εκδήλωση με τίτλο : ? ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΤΟ ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ για Α.με.Α? διοργανώθηκε από την αντιδημαρχία Παιδείας και Πολιτισμού του Δ. Βόλου σε συνεργασία με την Ένωση Γονέων υπό την αιγίδα της Διεθνούς Ομοσπονδίας Taekwondo για Α.με.Α. με στόχο την γνωριμία με το άθλημα και τα οφέλη στα άτομα με αναπηρία. Ήταν μια πραγματικά ωραία παρουσίαση που οι μαθητές μας ευχαριστήθηκαν και συμμετείχαν ενεργά. Ελπίζουμε σε συνέχεια στην πόλη του Βόλου σε συνεργασία με το σύλλογο ΑμεΑ Μαγνησίας προς όφελος των μαθητών μας και όχι μόνο! Ευχαριστούμε τους διοργανωτές και ένα μεγάλο μπράβο στους υπέροχους αθλητές που συμμετείχαν!