Απρ

Πρώτο zumba masterclass στον Βόλο, το οποίο είχε φιλανθρωπικό σκοπό!

Posted By :
Comments : 0

Ευχαριστούμε από καρδιάς τη σχολή χορού “move your body”, όπου η αδειοδοτημένη zumba instructor Πένυ Στεργίου διοργάνωσε το πρώτο zumba masterclass στον Βόλο, το οποίο είχε φιλανθρωπικό σκοπό! Με την ιδέα της να δοθούν τα έσοδα της εκδήλωσης σε κάποιο σχολείο που τα έχει πραγματικά ανάγκη, ειδικά μετά τις καταστροφικές πλημμύρες του Σεπτεμβρίου, και με την προτροπή του διευθυντή της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης κ.Σαββελιδη, επιλέχτηκε το σχολείο μας. Η εκδήλωση είχε απόλυτη επιτυχία, αφού συμμετείχαν στο σύνολο 18 zumba instructors, τόσο από Βόλο, αλλά και από Καβάλα, Θεσσαλονίκη, Κιλκίς, Λάρισα, Χαλκίδα και Χανιά!!!Ο κόσμος χόρεψε για καλό σκοπό και τους ευχαριστούμε όλους για τη στήριξη! Τέτοιες δράσεις αποδεικνύουν ότι υπάρχει ακόμη ανθρωπιά και πραγματικό ενδιαφέρον για τους συνανθρώπους μας και ιδιαίτερα για τά άτομα με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή αναπηρίες!!!